بلبرینگ دور بالا

9 / 10
از 48 کاربر

 

بلبرینگ دور بالا یا سرعت بالا به بلبرینگ هایی اطلاق می شود که با دستکاری هایی در ساختار آنها به سرعت قابل توجهی دست پیدا کرده اند و نسبت به شرایط معمولی شان سرعت بیشتری دارند. البته توجه به این نکته هم ضروریست که این بلبرینگ هایی که سرعت بالایی دارند نوع جدیدی از بلبرینگ نیستند و در واقع همان بلبرینگ های معمول هستند فقط کمی در مشخصاتشان دستکاری شده و به این قابلیت یعنی سرعت بالا رسیده اند.

هنگامی که بلبرینگ مدام در حال کار کردن و چرخیدن است ، در اثر این چرخش مدام ، اصطکاکی در اجزای درونی اش بوجود می آید و این اصطکاک در طولانی مدت باعث زنگ زدگی و گاها تغییر شکل بلبرینگ میشود.برای جلوگیری کردن از این قضیه از روانکاری برای بلبرینگ استفاده می کنند . بعلاوه روانکاری یکی دیگر از راههای جلوگیری از تغییر شکل بلبرینگ این است که به صورت دائمی از بلبرینگ استفاده نشودو به صورت دوره ای کار کند.

این تغییر شکل به علت گرمای بیش از اندازه که در اندام های داخلی بلبرینگ بر اثر کار کردن و اصطکاک طولانی مدت است پیش می آید.

بلبرینگ دور بالا جزو دسته ی پر سرعت ترین بلبرینگ ها به حساب می آید و مزیت آن این است که از مشکل تولید حرارت بالا جلوگیری شده است.

برخی بلبرینگ ها کاسه نمد دارند، به بیان ساده تر باید بگوییم که این کاسه نمد ها می توانند فلزی یا پلاستیکی باشند، با توجه به اینکه جنس این کاسه نمد ها چیست و اینکه بلبرینگ در زمان چرخش چقدر با این کاسه نمد ها ارتباط دارد و برخورد می کند ، سرعت متفاوتی خواهند داشت . اما در کل سرعت بلبرینگ هایی که کاسه نمد ندارند از نوع کاسه نمد دار بیشتر است.

اگر میخواهید بلبرینگ دور بالا داشته باشید و از مزایای آن بهره ببرید بهتر است که در انتخاب بلبرینگ دقت لازم را داشته باشید و تلرانس آن را خوب انتخاب کنید . برای اینکه بلبرینگ تلورانس خوبی داشته باشد  باید لقی داخلی بلبرینگ از بین برود و در نتیجه حرارت تولید شده کاهش پیدا کرده  و در نهایت بلبرینگ شما سرعت بالایی خواهد داشت .

از موارد دیگری که باعث می شود شما بلبرینگ دور بالاتری داشته باشد این است که قفسه آن دارای جنس خوبی باشد . نوع قفسه بسیار در عدم ایجاد حرارت و دور بالای آن تاثیر دارد.

به روانکاری بلبرینگ خیلی توجه کنید . روانکاری با روغن های مختلف را در دوره های زمانی متفاوت انجام دهید تا بتوانید یک بلبرینگ دور بالا داشته باشید.

  • بلبرینگ ان تی ان
  • بلبرینگ تیمکن
  • بلبرینگ اس کا اف
  • بلبرینگ اف ا گ
  • بلبرینگ کویو
  • بلبرینگ ناچی
  • بلبرینگ ا ان ا
  • بلبرینگ کاترپیلار